Vítejte na stránkách Jubilejní Masarykovy ZŠ a MŠ Drahany

Jubilejní Masarykova ZŠ a MŠ je vesnická málotřídní škola s rodinnou atmosférou. Navštěvují ji děti z Drahan, Bousína, Otinovsi, Nivy a Nových Sadů.

Adresa:

798 61 Drahany 133

Telefon:

zsdra@pvskoly.cz

ID datové schránky: 3e4pecd

RED IZO: 600120465

ESF

Pověřenec pro ochranu osobních údajů

Správce, Jubilejní Masarykova základní škola a mateřská škola Drahany, jmenoval pověřence pro ochranu osobních údajů ve smyslu čl. 37 Nařízení Evropského parlamentu a Rady (EU) 2016/679 ze dne 27. dubna 2016 o ochraně fyzických osob v souvislosti se zpracováním osobních údajů a o volném pohybu těchto údajů (dále jako "GDPR").

Obnovení provozu MŠ

Od 25. 5. 2020 bude obnoven provoz mateřské školy. Žádáme tímto zákonné zástupce, aby v případě zájmu přihlásili své dítě k docházce do mateřské školy a to nejpozději do středy 20. 5. 2020 do 15.00 hodin. Přihlášení je možné e-mailem na zsdra@pvskoly.cz, nebo na tel. čísle 728473875.

Obnovení provozu ZŠ

Od 25. 5. 2020 bude obnoven provoz ZŠ. Účast žáků je dobrovolná. Zákonný zástupce je povinen vyjádřit zájem o docházku dítěte do školy do 18. 5. 2020.

Zápis k předškolnímu vzdělávání pro školní rok 2020/2021

Zápis k předškolnímu vzdělávání pro školní rok 2020/2021 se uskuteční bez osobní účastí dětí i zákonných zástupců. Zákonný zástupce zašle v termínu od 4. 5. 2020 do 15. 5. 2020 vyplněnou přihlášku datovou schránkou (ID datové schránky: 3e4pecd), případně e-mailem s elektronickým podpisem (zsdra@pvskoly.cz), nebo poštou s originálním podpisem (J. M. ZŠ a MŠ Drahany, 798 61 Drahany 133).

Vaření pro cizí strávníky

Od 14. 4. 2020 bude obnoveno vaření pro cizí strávníky. Jídlo bude vydáváno v jednorázových nádobách. Zájemci si obědy mohou vyzvednout na rampě u zadního vchodu školní jídelny vždy v 11.30 hodin. Cena oběda zůstává 65 Kč.

Zájemci se mohou nahlásit u paní kuchařky na telefonním čísle 774 180 466.

Žádost o ošetřovné

Z důvodu uzavření školy mohou rodiče pečující o dítě do 13 let podat žádost o ošetřovné. O výplatu ošetřovného rodiče žádájí prostřednictvím tiskopisu Žádost o ošetřovné při péči o dítě z důvodu uzavření školského/dětského zařízení (školy). Školou potvrzenou žádost podávají rodiče u svého zaměstnavatele. Ten ji po doplnění údajů předá příslušné OSSZ.

V případě zájmu o potvrzení tiskopisu nás kontaktujte na zsdra@pvskoly.cz.

Zápis k základnímu vzdělávání pro školní rok 2020/2021

Vzhledem k současné situaci bude na naší škole probíhat zápis k základnímu vzdělávání bez osobní účasti dětí i zákonných zástupců. Zákonní zástupci zašlou v termínu od 1. 4. 2020 do 30. 4. 2020 vyplněnou přihlášku ke vzdělávání na adresu školy (J. M. ZŠ a MŠ Drahany, 798 61 Drahany 133).

Ředitelka školy rozhodne v zákonem stanovené lhůtě (do 30 dní) o přijetí/nepřijetí dítěte ke vzdělávání. Rozhodnutí bude zákonným zástupcům neprodleně doručeno.

Přihláška k základnímu vzdělávání je ke stažení na www.zsdrahany.cz v oddíle Základní škola, sekce Dokumenty. Přihlášky budou též dostupné u vstupních dveří budovy školy. Zákonným zástupcům dětí navštěvujících J. M. ZŠ a MŠ Drahany bude přihláška doručena do poštovní schránky.

Opatření k zápisům do ZŠ pro školní rok 2020/2021

Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy vydává v součinnosti s mimořádnými opatřeními vlády k ochraně obyvatelstva v souvislosti s koronavirem a onemocněním COVID-19 opatření k organizaci zápisů k povinné školní docházce pro školní rok 2020/2021. Zápisy budou probíhat v dubnu a bez osobní přítomnosti dětí ve škole.

Interaktivní učebnice

Nakladatelství NOVÁ ŠKOLA (učíme dle těchto učebnic Prvouku, Přírodovědu, Vlastivědu) nabízí bezplatný přístup k multimediálním interaktivním učebnicím. MIUč zahrnují kromě obsahu totožného s tištěnou učebnicí interaktivní cvičení a množství doplňkového materiálu jako jsou videa, zajímavosti atd.
K bezplatnému používání se stačí zaregistrovat a kteroukoli MIUč+ pak mohou žáci zdarma používat 30 dní. Pokud by uzavření škol trvalo déle, licence bude prodloužena do 30. 6. 2020.
Všechny MIUč lze používat zdarma na www.ucebnice-online.cz