ŠKOLNÍ VÝLET DO PEVNOSTI POZNÁNÍ OLOMOUC s programen "Voda v jednom kole"💧 pro 1. a 2. třídu a "Ozoboti aneb začínáme programovat" 🤖pro 3. - 5. třídu. Celý den byl o hravém objevování a zkoumání světa kolem nás. Jen tak dál...👏👏👏 ... Zobrazit víceZobrazit méně


+
0 CommentsComment on Facebook
ANGLIČTINA S ALLANEM
Dnešní angličtinu jsme zahájili otázkou “Co si myslíme o…” 😀 Povídali jsme si také o plánech na prázdniny 😎 a nevynechali jsme ani oblíbenou hru “kahoot”. Holky páťačky byly s Allanem naposledy, tak jsme uspořádali párty s hudbou a tancem 🥳🎶 A nechyběla ani krásná přání do života 🩷🍀 Allan všem přeje krásné prázdniny ✨
... Zobrazit víceZobrazit méně


+6
0 CommentsComment on Facebook
Letošní DEN DĚTÍ jsme ve školce oslavili nejen různými sportovními akcemi, ale také jsme mezi námi přivítali tři cvičené pejsky, společně s jejich trenérkou, která nám ukázala, co vše s pejsky dělá, jak je cvičí, ale zapojila nás i do samotného výcviku. Děti dělaly živé překážky, schovávaly pejskům odměny, ale také jim je samy nabízely z ruky. Zkoušely jaké je to česat a vodit pejska na vodítku, házely jim hračky a mohly si kdykoliv pejsky pohladit. Bylo toho tolik, že si odnášíme mnoho krásných vzpomínek z celého dnešního dopoledne. Myslím si, že si děti své dnešní slavnostní dopoledne užily. ... Zobrazit víceZobrazit méně


+
0 CommentsComment on Facebook
28. 5. 2026 navštívily děti z MŠ v Prostějově představení hudební skupiny MARBO. Zazněly písně známé, ale i autorské přímo od hudební skupiny. Děti se po celou dobu zapojovaly do doprovodného programu: tleskaly, skákaly, zpívaly, odpovídaly na otázky s úsměvem od ucha k uchu a myslím, že si odvezly hezký kulturní zážitek. ... Zobrazit víceZobrazit méně

0 CommentsComment on Facebook
ANGLIČTINA S ALLANEM
Dnešní den byl ve znamení divadla 🎭 Děti napsaly scénáře a sehrály 3 divadelní představení. A bylo to pestré... Policisté z Modravy vyšetřovali krádež židle 🚓👏, vlk z Červené Karkulky neměl zuby a musel k zubaři 👏 a paní uč. Mikitové se ztratil František 😮, ale naštěstí vše dobře dopadlo 👏😀 Good job ✨
... Zobrazit víceZobrazit méně


+6
0 CommentsComment on Facebook
🌲 Ozdravný pobyt v jedovnickém kempu Olšovec 🌲
Třicet dětí z naší školy vyrazilo na třídenní pobyt do přírody plný poznávání, dobrodružství i společných zážitků.
První den jsme se vydali po stopách filmu Kuky se vrací. Navštívili jsme místa, kde se film natáčel, konkrétně lokalitu U Tří smrků za obcí Rudice. Viděli jsme známý svícnový smrk, který sice podlehl kůrovci, ale i tak jsme tajně doufali, že se nám Kuky třeba znovu ukáže.
Poté jsme pokračovali cestou s příběhy o zaniklých vesnicích. Cestou jsme objevili obrovu nohu ukrytou ve skále i další krásná místa zdejší přírody. Dorazili jsme také na místo tragické události z roku 1922, kde byl zavražděn ševcovský učeň nesoucí boty zákazníkovi. Další zastávkou byla zaniklá vesnice Bystřec. Povídali jsme si o tom, jak lidé dříve žili a proč některé vesnice zmizely. Na jejich památku jsme si v přilehlém lese postavili vlastní domečky z klestí. Večer jsme za náročnou cestu získali medaili a unavení, ale spokojení ulehli ke spánku.
Celým pondělím nás provázela paní Dáša Zouharová, které moc děkujeme za poutavé vyprávění o přírodních krásách i historii tohoto kraje.
Úterý bylo úplně jiné. Místo minulosti jsme nakoukli spíše do budoucnosti. Na Střední průmyslové škole v Jedovnicích jsme viděli přehlídku různých robůtků a robotů. Děti měly možnost zjistit, jak se programují a co všechno dokáží. Po prohlídce následoval čas na zábavu na dětském hřišti i krátká návštěva jedovnického náměstí. Po návratu do kempu jsme se znovu ponořili do přírody, tentokrát při hledání a zkoumání hmyzu.
Ve středu, v den odjezdu, jsme navštívili krásný kostel ve Křtinách a nakoukli jsme i do tajemné kostnice. Pan farář dětem ukázal také venkovní zvonkohru, na kterou si mohly samy zazvonit, a nakonec jsme si vyslechli i její melodii.
Na závěr jsme navštívili Jeskyni Výpustek, která nás ohromila svojí naprostou odlišností od jiných jeskyní. Určitě stojí za návštěvu.
Všichni jsme si společné chvíle moc užili a odvezli si spoustu zážitků, nových poznatků i hezkých vzpomínek.
Velké poděkování patří paní Janě Pořízkové, která nás po celé tři dny doprovázela a pečovala o naše zdraví. 💚
... Zobrazit víceZobrazit méně


+
1 CommentComment on Facebook
Dobrá práce! Děti si užily krásný výlet!
LESNÍ PEDAGOGIKA
Ve čtvrtek 7. května se děti 1. a 2. roč. vydaly na další průzkum ekosystému les pod vedením p. uč. Evičky z VLS Plumlov. 👏✨️Děkujeme za organizaci, hry a dárečky na památku.🩷
... Zobrazit víceZobrazit méně


+4
0 CommentsComment on Facebook