Jubilejní Masarykova základní škola a mateřská škola Drahany

Akce školy/fotogalerie
Comments Box SVG iconsUsed for the like, share, comment, and reaction icons

ŠKOLNÍ VÝLET DO PEVNOSTI POZNÁNÍ OLOMOUC s programen "Voda v jednom kole"💧 pro 1. a 2. třídu a "Ozoboti aneb začínáme programovat" 🤖pro 3. - 5. třídu. Celý den byl o hravém objevování a zkoumání světa kolem nás. Jen tak dál...👏👏👏 ... Zobrazit víceZobrazit méně

ŠKOLNÍ VÝLET DO PEVNOSTI POZNÁNÍ  OLOMOUC s programen Voda v jednom kole💧 pro 1. a 2. třídu a Ozoboti aneb začínáme programovat 🤖pro 3. - 5. třídu. Celý den byl o hravém objevování a zkoumání světa kolem nás. Jen tak dál...👏👏👏Image attachmentImage attachment+Image attachment

ANGLIČTINA S ALLANEM
Dnešní angličtinu jsme zahájili otázkou “Co si myslíme o…” 😀 Povídali jsme si také o plánech na prázdniny 😎 a nevynechali jsme ani oblíbenou hru “kahoot”. Holky páťačky byly s Allanem naposledy, tak jsme uspořádali párty s hudbou a tancem 🥳🎶 A nechyběla ani krásná přání do života 🩷🍀 Allan všem přeje krásné prázdniny ✨
... Zobrazit víceZobrazit méně

ANGLIČTINA S ALLANEM
Dnešní angličtinu jsme zahájili otázkou “Co si myslíme o…” 😀 Povídali jsme si také o plánech na prázdniny 😎 a nevynechali jsme ani oblíbenou hru “kahoot”. Holky páťačky byly s Allanem naposledy, tak jsme uspořádali párty s hudbou a tancem 🥳🎶 A nechyběla ani krásná přání do života 🩷🍀 Allan všem přeje krásné prázdniny ✨Image attachmentImage attachment+6Image attachment

... Zobrazit víceZobrazit méně

Letošní DEN DĚTÍ jsme ve školce oslavili nejen různými sportovními akcemi, ale také jsme mezi námi přivítali tři cvičené pejsky, společně s jejich trenérkou, která nám ukázala, co vše s pejsky dělá, jak je cvičí, ale zapojila nás i do samotného výcviku. Děti dělaly živé překážky, schovávaly pejskům odměny, ale také jim je samy nabízely z ruky. Zkoušely jaké je to česat a vodit pejska na vodítku, házely jim hračky a mohly si kdykoliv pejsky pohladit. Bylo toho tolik, že si odnášíme mnoho krásných vzpomínek z celého dnešního dopoledne. Myslím si, že si děti své dnešní slavnostní dopoledne užily. ... Zobrazit víceZobrazit méně

Letošní DEN DĚTÍ jsme ve školce oslavili nejen různými sportovními akcemi, ale také jsme mezi námi přivítali tři cvičené pejsky, společně s jejich trenérkou, která nám ukázala, co vše s pejsky dělá, jak je cvičí, ale zapojila nás i do samotného výcviku. Děti dělaly živé překážky, schovávaly pejskům odměny, ale také jim je samy nabízely z ruky. Zkoušely jaké je to česat a vodit pejska na vodítku, házely jim hračky a mohly si kdykoliv pejsky pohladit. Bylo toho tolik, že si odnášíme mnoho krásných vzpomínek z celého dnešního dopoledne. Myslím si, že si děti své dnešní slavnostní dopoledne užily.Image attachmentImage attachment+Image attachment

28. 5. 2026 navštívily děti z MŠ v Prostějově představení hudební skupiny MARBO. Zazněly písně známé, ale i autorské přímo od hudební skupiny. Děti se po celou dobu zapojovaly do doprovodného programu: tleskaly, skákaly, zpívaly, odpovídaly na otázky s úsměvem od ucha k uchu a myslím, že si odvezly hezký kulturní zážitek. ... Zobrazit víceZobrazit méně

28. 5. 2026 navštívily děti z MŠ v Prostějově představení hudební skupiny MARBO. Zazněly písně známé, ale i autorské přímo od hudební skupiny. Děti se po celou dobu zapojovaly do doprovodného programu: tleskaly, skákaly, zpívaly, odpovídaly na otázky s úsměvem od ucha k uchu a myslím, že si odvezly hezký kulturní zážitek.

ANGLIČTINA S ALLANEM
Dnešní den byl ve znamení divadla 🎭 Děti napsaly scénáře a sehrály 3 divadelní představení. A bylo to pestré... Policisté z Modravy vyšetřovali krádež židle 🚓👏, vlk z Červené Karkulky neměl zuby a musel k zubaři 👏 a paní uč. Mikitové se ztratil František 😮, ale naštěstí vše dobře dopadlo 👏😀 Good job ✨
... Zobrazit víceZobrazit méně

ANGLIČTINA S ALLANEM
Dnešní den byl ve znamení divadla 🎭 Děti napsaly scénáře a sehrály 3 divadelní představení. A bylo to pestré... Policisté z Modravy vyšetřovali krádež židle 🚓👏, vlk z Červené Karkulky neměl zuby a musel k zubaři 👏 a paní uč. Mikitové se ztratil František 😮, ale naštěstí vše dobře dopadlo 👏😀 Good job ✨Image attachmentImage attachment+6Image attachment

Druhá část fotek z pobytu z Jedovnic ... Zobrazit víceZobrazit méně

Druhá část fotek z pobytu z JedovnicImage attachmentImage attachment+Image attachment

🌲 Ozdravný pobyt v jedovnickém kempu Olšovec 🌲
Třicet dětí z naší školy vyrazilo na třídenní pobyt do přírody plný poznávání, dobrodružství i společných zážitků.
První den jsme se vydali po stopách filmu Kuky se vrací. Navštívili jsme místa, kde se film natáčel, konkrétně lokalitu U Tří smrků za obcí Rudice. Viděli jsme známý svícnový smrk, který sice podlehl kůrovci, ale i tak jsme tajně doufali, že se nám Kuky třeba znovu ukáže.
Poté jsme pokračovali cestou s příběhy o zaniklých vesnicích. Cestou jsme objevili obrovu nohu ukrytou ve skále i další krásná místa zdejší přírody. Dorazili jsme také na místo tragické události z roku 1922, kde byl zavražděn ševcovský učeň nesoucí boty zákazníkovi. Další zastávkou byla zaniklá vesnice Bystřec. Povídali jsme si o tom, jak lidé dříve žili a proč některé vesnice zmizely. Na jejich památku jsme si v přilehlém lese postavili vlastní domečky z klestí. Večer jsme za náročnou cestu získali medaili a unavení, ale spokojení ulehli ke spánku.
Celým pondělím nás provázela paní Dáša Zouharová, které moc děkujeme za poutavé vyprávění o přírodních krásách i historii tohoto kraje.
Úterý bylo úplně jiné. Místo minulosti jsme nakoukli spíše do budoucnosti. Na Střední průmyslové škole v Jedovnicích jsme viděli přehlídku různých robůtků a robotů. Děti měly možnost zjistit, jak se programují a co všechno dokáží. Po prohlídce následoval čas na zábavu na dětském hřišti i krátká návštěva jedovnického náměstí. Po návratu do kempu jsme se znovu ponořili do přírody, tentokrát při hledání a zkoumání hmyzu.
Ve středu, v den odjezdu, jsme navštívili krásný kostel ve Křtinách a nakoukli jsme i do tajemné kostnice. Pan farář dětem ukázal také venkovní zvonkohru, na kterou si mohly samy zazvonit, a nakonec jsme si vyslechli i její melodii.
Na závěr jsme navštívili Jeskyni Výpustek, která nás ohromila svojí naprostou odlišností od jiných jeskyní. Určitě stojí za návštěvu.
Všichni jsme si společné chvíle moc užili a odvezli si spoustu zážitků, nových poznatků i hezkých vzpomínek.

Velké poděkování patří paní Janě Pořízkové, která nás po celé tři dny doprovázela a pečovala o naše zdraví. 💚
... Zobrazit víceZobrazit méně

🌲 Ozdravný pobyt v jedovnickém kempu Olšovec 🌲
Třicet dětí z naší školy vyrazilo na třídenní pobyt do přírody plný poznávání, dobrodružství i společných zážitků.
První den jsme se vydali po stopách filmu Kuky se vrací. Navštívili jsme místa, kde se film natáčel, konkrétně lokalitu U Tří smrků za obcí Rudice. Viděli jsme známý svícnový smrk, který sice podlehl kůrovci, ale i tak jsme tajně doufali, že se nám Kuky třeba znovu ukáže.
Poté jsme pokračovali cestou s příběhy o zaniklých vesnicích. Cestou jsme objevili obrovu nohu ukrytou ve skále i další krásná místa zdejší přírody. Dorazili jsme také na místo tragické události z roku 1922, kde byl zavražděn ševcovský učeň nesoucí boty zákazníkovi. Další zastávkou byla zaniklá vesnice Bystřec. Povídali jsme si o tom, jak lidé dříve žili a proč některé vesnice zmizely. Na jejich památku jsme si v přilehlém lese postavili vlastní domečky z klestí. Večer jsme za náročnou cestu získali medaili a unavení, ale spokojení ulehli ke spánku.
Celým pondělím nás provázela paní Dáša Zouharová, které moc děkujeme za poutavé vyprávění o přírodních krásách i historii tohoto  kraje.
Úterý bylo úplně jiné. Místo minulosti jsme nakoukli spíše do budoucnosti. Na Střední průmyslové škole v  Jedovnicích jsme viděli přehlídku různých robůtků a robotů. Děti měly možnost zjistit, jak se programují a co všechno dokáží. Po prohlídce následoval čas na zábavu na dětském hřišti i krátká návštěva jedovnického náměstí. Po návratu do kempu jsme se znovu ponořili do přírody, tentokrát při hledání a zkoumání hmyzu.
Ve středu, v den odjezdu, jsme navštívili krásný kostel ve Křtinách a nakoukli jsme i do tajemné kostnice. Pan farář dětem ukázal také venkovní zvonkohru, na kterou si mohly samy zazvonit, a nakonec jsme si vyslechli i její melodii.
Na závěr jsme navštívili Jeskyni Výpustek, která nás ohromila svojí naprostou odlišností od jiných jeskyní. Určitě stojí za návštěvu.
Všichni jsme si společné chvíle moc užili a odvezli si spoustu zážitků, nových poznatků i hezkých vzpomínek.

Velké poděkování patří paní Janě Pořízkové, která nás po celé tři dny doprovázela a pečovala o naše zdraví. 💚Image attachmentImage attachment+Image attachment

1 CommentComment on Facebook

Dobrá práce! Děti si užily krásný výlet!

LESNÍ PEDAGOGIKA
Ve čtvrtek 7. května se děti 1. a 2. roč. vydaly na další průzkum ekosystému les pod vedením p. uč. Evičky z VLS Plumlov. 👏✨️Děkujeme za organizaci, hry a dárečky na památku.🩷
... Zobrazit víceZobrazit méně

LESNÍ PEDAGOGIKA
Ve čtvrtek 7. května se děti 1. a 2. roč. vydaly na další průzkum ekosystému les pod vedením p. uč. Evičky z VLS Plumlov. 👏✨️Děkujeme za organizaci, hry a dárečky na památku.🩷Image attachmentImage attachment+4Image attachment
Zobrazit více